5 May 2019

Zawieranie umów – katalog LegalTech Polska

AUTENTI

Opis jest w kategorii Podpisywanie dokumentów.

AVOKAADO

Opis zawarty jest w kategorii Automatyzacja tworzenia dokumentów.

CLOUD CONSTRUCTION CONTRACT [C3]

Nazwa projektuCloud Construction Contract Initiative
Nazwa produktuCloud Construction Contract [C3]
Opis produktuCloud Construction Contract [C3] (kontrakt budowlany w chmurze) ma zastąpić wersję papierową umowy na roboty oraz powiązane z nią metody pozyskiwania wiedzy kontraktowej oraz komunikacji pomiędzy stronami. C3 ma jednocześnie zapewnić:
a) elektroniczną wersję umowy,
b) narzędzie do komunikacji stron,
c) repozytorium dokumentów kontraktowych powstałych w trakcie jej wykonywania,
d) platformę do rozstrzygania sporów kontraktowych online,
e) platformę do realizacji automatycznych płatności,
f) automatyzację wybranych obiektywnych aspektów związanych z realizacją umowy.

Narzędzie C3 będzie dawało możliwość wykonania kontraktu stworzonego dedykowanym narzędziem eksperckim w oparciu o wbudowane wzory umów oparte na międzynarodowych wzorach umów lub własnym standardzie.
Podstawowe zastosowaniaC3 ma pełnić funkcje elektronicznej umowy oraz jednocześnie narzędzi do jej tworzenia i egzekucji. C3 będzie miało zastosowanie przy realizacji projektów budowlanych, choć może być wykorzystanie do innych typów umów (usługi lub dostawy) lub innych procesów biznesowych zakładających układania stosunku pomiędzy stronami (np. umowy konsorcjum, etc.). Do funkcjonowania narzędzie nie będzie wymagało opracowania dedykowanych warunków kontraktu, zakłada się, że możliwe będzie stosowanie powszechnie znanych wzorów umów (FIDIC, NEC4, efca, WB, etc.)
Wyróżniająca się cecha produktuNarzędzie jest próbą połączenia funkcji klasycznej umowy oraz „smart kontraktu”. Umowa nie jest, jak w przypadku smart kontraktu programem, ale opisana jest językiem BPEL (Business Process Execution Language) i daje stronom możliwość automatyzacji w określonych obszarach działania umowy. Wszędzie tam, gdzie realizacja umowy wymaga przeprowadzenia równoległego procesu niezależnego od stron zakłada się albo wykorzystanie wbudowanych narzędzi, albo „podłączenie” innych komercyjnych rozwiązań (np. Rozstrzyganie sporów online). Na rynku nie są oferowane podobne rozwiązania.
Grupa docelowa użytkowników:Instytucje finansujące / inwestorzy, wykonawcy, proejktanci, firmy podwykonawcze, inżynierowie kontraktu, ubezpieczyciele, instytucje finansowe.
Kraj odbiorców produktu wszystkie kraje
Referencyjni klienci deweloperzy, inwestorzy publiczni
Model płatności
% od wartości kontraktu zawieranego za pomocą narzędzia C3
Rok założenia:2019
Strona internetowacloudcontract.pl
Email:rafal@cloudcontract.pl / marcin@cloudcontract.pl

ESIGN.TECH

FirmaPerceptus sp. z o. o.
Nazwa produktueSign.tech
Opis produktu eSign.tech to usługa, dzięki której w bezpieczny i wygodny sposób podpiszesz cyfrowo swoje dokumenty. Możesz to zrobić bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń – wystarczy Ci komputer lub smartfon z dostępem do Internetu. Kwalifikowany podpis elektroniczny eSign.tech gwarantuje najwyższy standard bezpieczeństwa, zgodny z eIDAS (rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie identyfikacji elektronicznej oraz usług zaufania dla transakcji elektronicznych na jednolitym rynku europejskim), co gwarantuje nam 100% autentyczność podpisów cyfrowych, złożonych za pośrednictwem naszej platformy. Jesteśmy nie tylko producentem rozwiązania eSign.tech, ale również ekspertem w dziedzinie digitalizacji procesów wspomagających funkcjonowanie przedsiębiorstw. Oferujemy pomoc we wdrożeniu naszego rozwiązania począwszy od przedstawienia idei Paperless, poprzez ustalenie procedur związanych z elektronicznym podpisywaniem dokumentów, przeszkoleniem pracowników, aż po implementację rozwiązania.
Podstawowe zastosowaniaPlatforma eSign.tech pozwala na cyfrowe sygnowanie dokumentów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego eSign.tech oraz kwalifikowanej cyfrowej pieczęci. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, eSign.tech zabezpieczony jest dwuetapowym systemem weryfikacji, a cała infrastruktura oparta jest na najnowszych rozwiązaniach, z wykorzystaniem fizycznych urządzeń HSM. Takie rozwiązanie pozwala na używane eSign.tech w instytucjach, firmach lub urzędach, gdzie bezpieczeństwo dokumentów jest kwestią fundamentalną. Dzięki eSign.tech możliwe jest zawieranie praktycznie każdego rodzaju umów takich jak umowy licencyjne, umowy pożyczki czy sprzedaży. Fakt, że eSign.tech jest podpisem kwalifikowanym sprawia, że moc prawna naszego rozwiązania jest równoważna z podpisem odręcznym co pozwala w pełni cyfrowo podpisywać każdy rodzaj dokumentów.
Wyróżniająca się cecha produktu Pokój do podpisów to nasze autorskie rozwiązanie, które umożliwia w ramach jednej sesji, podpisywać dokumenty przez kilka osób. Taka funkcjonalność eliminuje konieczność zebrania kilku osób w jednym miejscu w przypadku, kiedy są wymagane do podpisania dokumentów. Ponadto "Pokój do podpisów" umożliwia sprawdzanie aktualnego statusu podpisów, modyfikację dokumentu oraz wysyłania przypomnień do wskazanych osób.
Grupa docelowa użytkownikówWszystkie firmy, przedsiębiorstwa lub instytucje w których występuje obieg dokumentów
Kraj odbiorców produktu Polska
Stosowane standardy bezpieczeństwa (np. normy ISO) (opcja)ISO 9001
Siedzibaul. Nowy Kisielin – Antoniego Wysockiego 10 66-002 Zielona Góra
Rok założenia2008
Strona internetowahttps://perceptus.pl/
https://esign.tech/
Emaill.olszak@perceptus.pl 
Social media:https://www.facebook.com/PerceptusPL /// https://www.linkedin.com/company/2581549

PACTT

Opis zawarty jest w kategorii Automatyzacja tworzenia dokumentów.

WSPORNIK KONTRAKTOWY

Opis zawarty jest w kategorii Systemy informacji prawnej i know how

UMOWNIK

Opis zawarty jest w kategorii Automatyzacja tworzenia dokumentów.