26 kwietnia 2019

Automatyzacja tworzenia dokumentów

ATTACHI

FirmaLSOT SP. Z O.O.
Nazwa produktuATTACHI
Opis produktuATTACHI jest dodatkiem (ang. „plug-in”) do MS Word, który wspomaga tworzenie i kompletowanie pism z dużą ilością załączników (zwłaszcza pism procesowych i umów).
Po zainstalowaniu pojawia w MS WORD dodatkowy pasek narzędzi z siedmioma przyciskami, które pozwalają
1) oznaczyć fragment tekstu / opis załącznika
2) "podpiąć" z dysku plik mający stanowić załącznik do pisma
3) automatycznie wygenerować listę na końcu dokumentu
4) wygenerować wszystkie załączniki - pojedyńczo i wszystkie razem do wydruku całości "na raz", według takiej numeracji i nazewnictwa, jaką nadał autor pisma
Ponadto ATTACHI pozwala nanieść na załączniki nadruki z numeracjąi nazwą załącznika.

Podstawowe zastosowaniaJeśli w piśmie występują załączniki - wedlug nazw i określonym porządku, nadanym przez autora pisma - ATTACHI ułatwia pracę i automatyzuje czynności biurowo-administracyjne, które wcześniej wykonywane były ręcznie (dobór załącznika, dołączenie do pisma, generowanie listy załączniku, wygenerowanie i druk całych pism ze wszystkimi uporządkowanymi załącznikami).

Dedykowany dla prawników procesowych, ale używają go także prawnicy przy umowach z dużą ilością załączników, jeśłi chcą mieć uporządkowane i oznaczone załączniki.
Wyróżniająca się cecha produktuATTACHI jest w tej chwili jedynym sensownie działającym programem pozwalającym zautomatyzować czynności biurowo-administracyjne związane z usystematyzowniem i kompletowaniem pism z załącznikami.

Pozwala wyeliminować braki i pominięcia (jeśli do pisma został podpięty właściwy plik), to nie ma fizycznej możliwości, żeby gdzieś później został pominięty na etapie kompletowania pisma.

ATTACHI pozwala przygotowywać dokumenty (pisma z załącznikami) o wyjątkowo wysokim stopniu uporządkowania i w sposób zapewniający doskonałą i łatwą orientację, czy to w plikach czy to na wydrukach - co jest wyjątkowo cenione przez sądy.
Grupa docelowa użytkowników:Prawnicy procesowi
Prawnicy od umów
Każdy, kto przygotowuje pisma z dużą ilością załączników i wymaga precyzji i uprządowania
Kraj odbiorców produktuzasadniczo Polska
(jest też dostępna angielska wersja plug-inu )
Referencyjni klienciPołomski & Kłobuchowski Radcowska Spółka Partnerska
r.pr. Łukasz Połomski - http://www.sprawnyprawnik.pl
Model płatnościLicencja na 1 rok, 2 lata lub bezterminowa
Sposób korzystaniaInstalacja lokalna u klienta
Siedziba:Poznań
Rok założenia:2013
Strona internetowahttp://www.attachi.pl/
Email:biuro@lsot.pl

AUTENTI

Opis został zawarty w ramach kategorii Podpisywanie dokumentów.

AVOKAADO

FirmaAvokaado
Nazwa produktu Avokaado
Opis produktu Automatyzacja przygotowywania, podpisywania i zarządzania umowami
Podstawowe zastosowania Automatyzacja umów, zarządzanie dokumentami, podpis elektroniczny, udostępnianie i współpraca, przypomnienia
Wyróżniająca się cecha produktu Biblioteka klauzul i szablonów z systemem Block-by-Block
Grupa docelowa użytkowników:Prawnicy, przedsiębiorstwa i startupy
Kraj odbiorców produktu Estonia, Finland, Latvia, Norway, UK, Belgium, Italy, Sweden, Netherlands, Poland, Spain, Iceland, Peru
Referencyjni klienci Tele2, Bolt, Veriff, Decta, Scoro,
Model płatności Miesięcznie w zależności od rodzaju użytkownika (Solo, Medium sized companies or Enterprises)
Sposób korzystania Saas
Stosowane standardy bezpieczeństwa SSAE 16/SOC 1 i SOC 2, ISO 27001, ISO 9001, ISO 22301, ISO 14001, ISO 50001, ISO 18001
PCI DSS Level 1
HIPAA, Cloud Security Alliance
HDA/HADS, SS 564
FedRAMP, TSI, NIST 800-53/FISMA
Siedziba:Tallinn, Estonia
Rok założenia:2016
Strona internetowaAvokaado.io
Email:shahima@avokaado.com
Twitter (lub Facebook):https://twitter.com/avokaadoestonia, https://www.facebook.com/avokdo

DZIALPRAWNY.PL

Opis został zawarty w ramach kategorii Zarządzanie dokumentami.

inteliLex

Firma inteliLex sp. z o.o.
Nazwa produktu inteliLex
Opis produktu inteliLex - aplikacja, która w czasie tworzenia dokumentu w Microsoft Word podpowiada w czasie rzeczywistym potrzebne fragmenty tekstu w oparciu o treści z bazy dokumentów Użytkownika. System zawiera:
- wtyczkę, dostępną w oficjalnym sklepie aplikacji Microsoft App Source,
- moduł administratora, umożliwiający pełne zarządzanie dokumentami oraz dostępami dla użytkowników,
- moduł anonimizujący,
- zabezpieczenia, takie jak szyfrowanie.
Użytkownik bezpiecznie przesyła dokumenty do systemu, które są szyfrowane, anonimizowane, przetwarzane na klauzule i usuwane. Klauzule stanowią następnie źródło rekomendacji, które pojawiają się w czasie pisania z wykorzystaniem wtyczki.
Podstawowe zastosowania Tworzenie dokumentów prawniczych z wykorzystaniem bazy dokumentów w czasie rzeczywistym w MS Word
Wyróżniająca się cecha produktu Łatwość instalacji i obsługa niewymagająca szkoleń
Wykorzystanie istniejącej bazy wiedzy
Promowanie wzorcowego stylu formułowania tekstów prawniczych
Wsparcie dla języka polskiego i docelowo również innych języków
Automatyczna anonimizacja danych osobowych/rejestrowych
Działa bezpośrednio w Microsoft Word (2016 lub nowszy)
Grupa docelowa użytkowników:\Małe, średnie i duże kancelarie oraz działy prawne i inne organizacje tworzące niestandardowe dokumenty
Kraj odbiorców produktu Polska, kraje anglojęzyczne
Model płatnościOpłata subskrypcyjna (https://intelilex.net/cennik.html)
Sposób korzystaniaSaaS
Stosowane standardy bezpieczeństwa InteliLex stosuje następujące rozwiązania: - oddzielne bazy danych dla każdego klienta - anonimizacja danych osobowych i innych danych, które pozwalają na identyfikację podmiotów występujących w treści dokumentów - usuwanie dokumentów z‌ systemu inteliLex po anonimizacji - wykorzystanie https oraz ssl - przy przesyłaniu dokumentów, pracy wtyczki, administracji kontem - podział ról na administratorów i użytkowników - szyfrowanie haseł
Siedziba:Wrocław
Rok założenia:2019
Strona internetowahttps://www.intelilex.net/
Email:office@intelilex.net
Twitter (lub Facebook):https://www.facebook.com/inteliLex

LEGAL GEEK

FirmaLegal Geek sp. z o.o.
Nazwa produktu Kreator Legal Geek - kreator umów i regulaminów
Opis produktuKreator Legal Geek to rozwiązanie dla każdego, kto szybko potrzebuje zgodnego z prawem i bezpiecznego dokumentu (np. regulaminu sklepu internetowego), a nie może z jakiegoś powodu skorzystać z indywidualnej obsługi prawnej. Kreator jest również sprawdzoną alternatywą dla niepewnych wzorów dokumentów dostępnych w sieci. Wszystkie dokumenty w Kreatorze zostały opracowane przez prawników z zespołu Legal Geek i są na bieżąco weryfikowane i aktualizowane. Tworząc dokument użytkownik ma pewność, że jest on aktualny i bezpieczny. Kreator pozwala również oszczędzić czas - dokumenty są dostępne od razu po zakończeniu procesu, który trwa około 10 minut.
Podstawowe zastosowaniaKreator pozwala na szybkie wygenerowanie: •Regulaminu e-sklepu dla sprzedających w Polsce; •Regulaminu konta użytkownika •Regulaminu newslettera •Infografiki regulaminu sklepu •Polityki prywatności zgodnej z RODO Kreator można również zintegrować z platformą sklepową lub innym podmiotem chcącym zapewnić swoim klientom podstawową obsługę prawną w zakresie prowadzenia sklepu bądź serwisu internetowego. W zależności od możliwości technicznych partnera, integracja może być pełna (API) lub częściowa (system kodów rabatowych). Aktualnie z integracji z Kreatorem korzysta m.in. Blue Media, Shoper, Sky-Shop, CreativeSEO czy Home.pl.
Wyróżniająca się cecha produktu Kreator Legal Geek to alternatywa dla niepewnych wzorów dokumentów dostępnych w internecie oraz kosztownej indywidualnej obsługi prawnej. Wygenerowanie dostosowanego do klienta dokumentu jest łatwe i szybkie: wypełnienie prostego formularza i dostarczenie dokumentów trwa średnio około 10 minut. Nad poprawnością działania aplikacji czuwają prawnicy i informatycy z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze e-commerce, co gwarantuje zgodność z prawem dokumentów.
Grupa docelowa użytkowników:Przede wszystkim mikro i mali przedsiębiorcy prowadzący działalność w Internecie oraz podmioty prowadzące serwisy internetowe.
Kraj odbiorców produktuPolska
Referencyjni klienciBlue Media, Sky-shop, CreativeSEO, Shoper
Model płatności Abonament roczny za korzystanie z dokumentów.
Sposób korzystaniaSaaS
Stosowane standardy bezpieczeństwa Certyfikat SSL
Siedziba:Sopot
Rok założenia:2016
Strona internetowahttps://kreator.legalgeek.pl
Email:kreator@legalgeek.pl
Twitter (lub Facebook):https://www.facebook.com/legalgeekpl/

LEGITO

FirmaLegito s.r.o.
Nazwa produktu Legito Smart Document Plaftorm
Opis produktu Automatyzacja dokumentów i tworzenie umów; Inteligentny przepływ pracy, zatwierdzenia i zarządzanie dokumentami; Zaawansowany podpis elektroniczny; Analiza dokumentów. Wszystko to dostępne jest pod w jednym miejscu, dzięki Legito, Inteligentna przestrzeń pracy nad dokumentami. W ciągu niespełna dwóch godzin oraz bez kodowania, każda osoba jest w stanie samodzielnie stworzyć zautomatyzowany wzór dokumentu lub interaktywny formularz. Funkcjonalność Legito pozwala użytkownikom na wykorzystanie różnych typów zależności logicznych, warunkowych zwrotów i innych unikalnych funkcji w celu przeniesienia zarządzania dokumentami na wyższy poziom. Legito oferuje także zaawansowane rozwiązanie DMS pozwalające na kompleksowe zarządzanie dokumentami oraz ich analizę.
Podstawowe zastosowaniaAutomatyzacja sporządzania dokumentów; Zaangażowanie klientów (portal klienta); Zarządzanie dokumentami, sprawami i transakcjami; Negocjowanie umów; Analiza dokumentów i tworzenie raportów; Identyfikacja i monitorowanie terminów; Zapewnienie samoobsługowego procesu tworzenia dokumentów; Zatwierdzanie i podpisywanie dokumentów.
Wyróżniająca się cecha produktuAutomatyczna konwersja wzorów w pliku Word na zautomatyzowane wzory. Wersjonowanie zautomatyzowanych wzorów i dokumentów. Udostępnianie zautomatyzowanych wzorów lub interaktywnych formularzy za pomocą URL, np. do klientów. Podpis biometryczny oraz integracja z DocuSign. Pobieranie stworzonych dokumentów w formacie Word lub PDF z uwzględnieniem stylu firmowego tj. stylu numeracji, typografi czy papieru firmowego. Importowanie do dokumentów danych z pliku Excel (generowanie seryjne), z innego dokumentu lub ze zewnętrznego źródła (poprzez API). Automatyczny eksport metadanych z dokumentów, w tym terminów z możliwością ustanowienia przypomnień. Zaawansowane prowadzenie statystyk w zakresie zapisanych dotyczących dokumentów oraz ich treści. Zaawansowane zarządzanie przepływem pracy nad dokumentami. Kompleksowe zarządzanie użytkownikami, w tym szczegółowe opcje zarządzania grupami i uprawnieniami. Personalizowane miejsce pracy (pod marką firmy). Rozbudowane kursy interaktywne pozwalające samodzielnie zautomatyzować swoją praktykę. Bieżące wsparcie zespołu doświadczonych specjalistów od automatyzacji dokumentów.
Grupa docelowa użytkownikówZespoły prawne i korporacyjne potrzebujące zautomatyzowanych rozwiązań do sporządzania, tworzenia i zarządzania dokumentami, w tym inteligentnych przepływów pracy, nieodłącznej kontroli wersji oraz zabezpieczonych narzędzi do udostępniania i negocjacji.
Kraj odbiorców produktu Ponad 120 000 użytkowników w 50 krajach
Referencyjni klienci PwC, Škoda Auto, Societe Generale Group, LexisNexis, Kinstellar, Kiwi.com, Havel & Partners, Schoenherr, C.H.Beck
Model płatnościhttps://www.legito.pl/pricing/
Sposób korzystania Saas, Instalacja u klienta.
Siedziba:Brno, Czechy
Rok założenia:2014
Strona internetowahttp://www.legito.pl
Email:roman.kaczynski@legito.com

UMOWNIK

FirmaLawBiz Technology Sp. z o.o.
Nazwa produktuUmownik
Opis produktuUmownik to kompleksowe narzędzie do zawierania umów online: generowania treści, negocjowania warunków oraz potwierdzania ich zawarcia bez konieczności składania tradycyjnego podpisu lub podpisu elektronicznego.

Cały proces odbywa się za pomocą przeglądarki WWW lub aplikacji mobilnej.

Stworzenie umowy jest niezwykle szybkie dzięki intuicyjnym kreatorom. Dostęp do dokumentów jest możliwy w trybie 24/7 za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej.

Gotowe wzory umów zostały napisane przez doświadczonych prawników w duchu WIN-WIN bez kruczków prawnych. Do Umownika możemy wgrać dowolny wzór dowolnej umowy i udostępnić go wyłącznie Tobie.

Wszystkie dane użytkowników aplikacji są przechowywane w jedynym data center w Polsce spełniającym najwyższe, światowe standardy bezpieczeństwa ANSI/TIA-942.
Podstawowe zastosowaniaUmownik jako generator dokumentów - tworzenie umów, wniosków i innych treści prawnych z wykorzystaniem kreatorów.

Umownik jako forma dokumentowa czynności prawnej - możliwość negocjowania i zawierania umowy online, bez konieczności podpisu i druku.

Szablony umów dostępnych w Umowniku to m.in.: umowa sprzedaży, umowa o dzieło, umowa zlecenie, oświadczenie woli, umowa NDA, umowa pożyczki, umowa darozwizny, umowa o współpracę. Dokumenty są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i aktualizowane po zmianach prawnych. Ponadto istnieje możliwość wygenerowania faktury oraz rachunku do określonych umów.
Wyróżniająca się cecha produktuKompleksowe podejście do problematyki zawierania umów przez przedsiębiorców - możliwość generowania, negocjacji i zawierania umów bez potrzeby składania tradycyjnego lub elektronicznego podpisu. Stworzone dokumenty są archiwizowane w chmurze na bezpiecznym serwerze.
Grupa docelowa użytkownikówUmownik jest aplikacją, z której korzystać mogą wszyscy zarówno osoby fizyczne, reprezentanci spółek, fundacji i stowarzyszeń. Jedno konto pozwala na występowanie w różnych rolach - raz jako osoba fizyczna, a innym razem jako reprezentant spółki.
Kraj odbiorców produktuPolska
Referencyjni klienciGo4Robot, Dermatic.pl, POLPOL.pl, CODERDOJO, TORO PERFORMANCE GROUP, Technologie w Biznesie, Atrem, Collegium da Vinci
Model płatnościUżytkownicy będący osobami fizycznymi mogą korzystać z darmowego dostępu do wzorów umów.

Przedsiębiorcy - mikropłatność za tygodniowy dostęp do wzorca umowy (15 - 30 zł) lub stały abonament (150 - 300 zł) w zależności od zakresu świadczonej usługi

Integracje z innymi narzędziami - wyceniane ad hoc
Sposób korzystaniaKorzystanie z Umownika jest możliwe poprzez aplikację mobilną (Android oraz iOS) i stronę WWW.
Stosowane standardy bezpieczeństwaGwarantujemy autentyczność podpisywanych dokumentów. Do zawarcia umowy kontrahenci muszą znać swój nr PESEL, zaś pozostałe dane osobowe udostępniamy dopiero w momencie zawarcia umowy. Dodatkowo podczas zawierania umów użytkownicy mogą dodać swoje zdjęcie selfi, dzięki czemu kontrahent ma pewność, że zawiera umowę z wybraną osobą. Każdy dokument jest opatrzony kodem liczbowym oraz unikalnym kodem QR, które umożliwiają jego weryfikację i wykluczają podrobienie. Ponadto wszystkie dane są przechowywane w jedynym data center w Polsce spełniającym najwyższe, światowe standardy bezpieczeństwa ANSI/TIA-942.

Siedzibaul. Wodna 15/4, 61-782 Poznań
Rok założenia:2016
Strona internetowahttp://www.umownik.pl
Email:kontakt@umownik.pl
Social mediahttps://www.facebook.com/umownik