LegalTechPolska#4 – krótkie podsumowanie

W czwartek 20 października 2017 roku odbyło się już czwarte spotkanie LegalTech Polska.

Tym razem rozmawialiśmy o zarządzaniu projektami prawnymi.

Najpierw Łukasz Węgrzyn w świetnym wystąpieniu przybliżył tematykę Agile oraz tego co ona oznacza w kontekście pracy prawników.

Następnie Łukasz Połomski opowiedział o technicznym i technologicznym warsztacie pracy prawnika, oraz o tym, jak w dostępnym wszystkim programie Excel stworzyć narzędzie pozwalajace sprawnie zarządzać skomplikowanym procesem sądowym.

Na końcu Jakub Ujejski przedstawił techniki bezstresowej efektywności czyli podstawy „Getting Things Done”.

Naszymi gośćmi byli:

Łukasz Węgrzyn – partner w kacelarii Maruta Wachta, od kilku lat zajmuje się problematyką wykorzystywania metodologii agile w projektach IT.

Łukasz Połomski jest radcą prawnym w kancelarii POŁOMSKI & KŁOBUCHOWSKI i autorem bloga Sprawny Prawnik (https://sprawnyprawnik.pl/) poświęconego technicznej stronie warsztatu pracy prawnika, na ktorym zastanawia się, jak prawnik może pracować bardziej wydajnie: sprawniej korzystać z komputera, szybciej poruszać się po setkach dokumentów i używać takich narzędzi, które rzeczywiście, a nie tylko pozornie, usprawniają jego pracę.

Jakub Ujejski jest konsultantem i trenerem z zakresu efektywności osobistej i zespołowej. Poznał w praktyce wiele metod zwiększających produktywność m.in. GTD®, ZTD, Pomodoro, RPM, Kaizen, Kanban, I-Beam, Inbox 0. Obecnie współpracuje z DOOR Poland – wyłącznym przedstawicielem Getting Things Done® w Polsce – gdzie jako certyfikowany trener odpowiedzialny jest za rozwój tej metodologii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.