26 April 2019

Automatyzacja tworzenia dokumentów – katalog LegalTech Polska

ATTACHI

FirmaLSOT SP. Z O.O.
Nazwa produktuATTACHI
Opis produktuATTACHI jest dodatkiem (ang. „plug-in”) do MS Word, który wspomaga tworzenie i kompletowanie pism z dużą ilością załączników (zwłaszcza pism procesowych i umów).
Po zainstalowaniu pojawia w MS WORD dodatkowy pasek narzędzi z siedmioma przyciskami, które pozwalają
1) oznaczyć fragment tekstu / opis załącznika
2) "podpiąć" z dysku plik mający stanowić załącznik do pisma
3) automatycznie wygenerować listę na końcu dokumentu
4) wygenerować wszystkie załączniki - pojedyńczo i wszystkie razem do wydruku całości "na raz", według takiej numeracji i nazewnictwa, jaką nadał autor pisma
Ponadto ATTACHI pozwala nanieść na załączniki nadruki z numeracjąi nazwą załącznika.

Podstawowe zastosowaniaJeśli w piśmie występują załączniki - wedlug nazw i określonym porządku, nadanym przez autora pisma - ATTACHI ułatwia pracę i automatyzuje czynności biurowo-administracyjne, które wcześniej wykonywane były ręcznie (dobór załącznika, dołączenie do pisma, generowanie listy załączniku, wygenerowanie i druk całych pism ze wszystkimi uporządkowanymi załącznikami).

Dedykowany dla prawników procesowych, ale używają go także prawnicy przy umowach z dużą ilością załączników, jeśłi chcą mieć uporządkowane i oznaczone załączniki.
Wyróżniająca się cecha produktuATTACHI jest w tej chwili jedynym sensownie działającym programem pozwalającym zautomatyzować czynności biurowo-administracyjne związane z usystematyzowniem i kompletowaniem pism z załącznikami.

Pozwala wyeliminować braki i pominięcia (jeśli do pisma został podpięty właściwy plik), to nie ma fizycznej możliwości, żeby gdzieś później został pominięty na etapie kompletowania pisma.

ATTACHI pozwala przygotowywać dokumenty (pisma z załącznikami) o wyjątkowo wysokim stopniu uporządkowania i w sposób zapewniający doskonałą i łatwą orientację, czy to w plikach czy to na wydrukach - co jest wyjątkowo cenione przez sądy.
Grupa docelowa użytkowników:Prawnicy procesowi
Prawnicy od umów
Każdy, kto przygotowuje pisma z dużą ilością załączników i wymaga precyzji i uprządowania
Kraj odbiorców produktuzasadniczo Polska
(jest też dostępna angielska wersja plug-inu )
Referencyjni klienciPołomski & Kłobuchowski Radcowska Spółka Partnerska
r.pr. Łukasz Połomski - http://www.sprawnyprawnik.pl
Model płatnościLicencja na 1 rok, 2 lata lub bezterminowa
Sposób korzystaniaInstalacja lokalna u klienta
Siedziba:Poznań
Rok założenia:2013
Strona internetowahttp://www.attachi.pl/
Email:biuro@lsot.pl

AUTENTI

Opis został zawarty w ramach kategorii Podpisywanie dokumentów.

AVOKAADO

FirmaAvokaado
Nazwa produktu Avokaado
Opis produktu Automatyzacja przygotowywania, podpisywania i zarządzania umowami
Podstawowe zastosowania Automatyzacja umów, zarządzanie dokumentami, podpis elektroniczny, udostępnianie i współpraca, przypomnienia
Wyróżniająca się cecha produktu Biblioteka klauzul i szablonów z systemem Block-by-Block
Grupa docelowa użytkowników:Prawnicy, przedsiębiorstwa i startupy
Kraj odbiorców produktu Estonia, Finland, Latvia, Norway, UK, Belgium, Italy, Sweden, Netherlands, Poland, Spain, Iceland, Peru
Referencyjni klienci Tele2, Bolt, Veriff, Decta, Scoro,
Model płatności Miesięcznie w zależności od rodzaju użytkownika (Solo, Medium sized companies or Enterprises)
Sposób korzystania Saas
Stosowane standardy bezpieczeństwa SSAE 16/SOC 1 i SOC 2, ISO 27001, ISO 9001, ISO 22301, ISO 14001, ISO 50001, ISO 18001
PCI DSS Level 1
HIPAA, Cloud Security Alliance
HDA/HADS, SS 564
FedRAMP, TSI, NIST 800-53/FISMA
Siedziba:Tallinn, Estonia
Rok założenia:2016
Strona internetowaAvokaado.io
Email:shahima@avokaado.com
Twitter (lub Facebook):https://twitter.com/avokaadoestonia, https://www.facebook.com/avokdo

DZIALPRAWNY.PL

Opis został zawarty w ramach kategorii Zarządzanie dokumentami.

inteliLex

Firma inteliLex sp. z o.o.
Nazwa produktu inteliLex
Opis produktu inteliLex - aplikacja, która w czasie tworzenia dokumentu w Microsoft Word podpowiada w czasie rzeczywistym potrzebne fragmenty tekstu w oparciu o treści z bazy dokumentów Użytkownika. System zawiera:
- wtyczkę, dostępną w oficjalnym sklepie aplikacji Microsoft App Source,
- moduł administratora, umożliwiający pełne zarządzanie dokumentami oraz dostępami dla użytkowników,
- moduł anonimizujący,
- zabezpieczenia, takie jak szyfrowanie.
Użytkownik bezpiecznie przesyła dokumenty do systemu, które są szyfrowane, anonimizowane, przetwarzane na klauzule i usuwane. Klauzule stanowią następnie źródło rekomendacji, które pojawiają się w czasie pisania z wykorzystaniem wtyczki.
Podstawowe zastosowania Tworzenie dokumentów prawniczych z wykorzystaniem bazy dokumentów w czasie rzeczywistym w MS Word
Wyróżniająca się cecha produktu Łatwość instalacji i obsługa niewymagająca szkoleń
Wykorzystanie istniejącej bazy wiedzy
Promowanie wzorcowego stylu formułowania tekstów prawniczych
Wsparcie dla języka polskiego i docelowo również innych języków
Automatyczna anonimizacja danych osobowych/rejestrowych
Działa bezpośrednio w Microsoft Word (2016 lub nowszy)
Grupa docelowa użytkowników:\Małe, średnie i duże kancelarie oraz działy prawne i inne organizacje tworzące niestandardowe dokumenty
Kraj odbiorców produktu Polska, kraje anglojęzyczne
Model płatnościOpłata subskrypcyjna (https://intelilex.net/cennik.html)
Sposób korzystaniaSaaS
Stosowane standardy bezpieczeństwa InteliLex stosuje następujące rozwiązania: - oddzielne bazy danych dla każdego klienta - anonimizacja danych osobowych i innych danych, które pozwalają na identyfikację podmiotów występujących w treści dokumentów - usuwanie dokumentów z‌ systemu inteliLex po anonimizacji - wykorzystanie https oraz ssl - przy przesyłaniu dokumentów, pracy wtyczki, administracji kontem - podział ról na administratorów i użytkowników - szyfrowanie haseł
Siedziba:Wrocław
Rok założenia:2019
Strona internetowahttps://www.intelilex.net/
Email:office@intelilex.net
Twitter (lub Facebook):https://www.facebook.com/inteliLex

LEGAL GEEK

FirmaLegal Geek sp. z o.o.
Nazwa produktu Kreator Legal Geek - kreator umów i regulaminów
Opis produktuKreator Legal Geek to rozwiązanie dla każdego, kto szybko potrzebuje zgodnego z prawem i bezpiecznego dokumentu (np. regulaminu sklepu internetowego), a nie może z jakiegoś powodu skorzystać z indywidualnej obsługi prawnej. Kreator jest również sprawdzoną alternatywą dla niepewnych wzorów dokumentów dostępnych w sieci. Wszystkie dokumenty w Kreatorze zostały opracowane przez prawników z zespołu Legal Geek i są na bieżąco weryfikowane i aktualizowane. Tworząc dokument użytkownik ma pewność, że jest on aktualny i bezpieczny. Kreator pozwala również oszczędzić czas - dokumenty są dostępne od razu po zakończeniu procesu, który trwa około 10 minut.
Podstawowe zastosowaniaKreator pozwala na szybkie wygenerowanie: •Regulaminu e-sklepu dla sprzedających w Polsce; •Regulaminu konta użytkownika •Regulaminu newslettera •Infografiki regulaminu sklepu •Polityki prywatności zgodnej z RODO Kreator można również zintegrować z platformą sklepową lub innym podmiotem chcącym zapewnić swoim klientom podstawową obsługę prawną w zakresie prowadzenia sklepu bądź serwisu internetowego. W zależności od możliwości technicznych partnera, integracja może być pełna (API) lub częściowa (system kodów rabatowych). Aktualnie z integracji z Kreatorem korzysta m.in. Blue Media, Shoper, Sky-Shop, CreativeSEO czy Home.pl.
Wyróżniająca się cecha produktu Kreator Legal Geek to alternatywa dla niepewnych wzorów dokumentów dostępnych w internecie oraz kosztownej indywidualnej obsługi prawnej. Wygenerowanie dostosowanego do klienta dokumentu jest łatwe i szybkie: wypełnienie prostego formularza i dostarczenie dokumentów trwa średnio około 10 minut. Nad poprawnością działania aplikacji czuwają prawnicy i informatycy z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze e-commerce, co gwarantuje zgodność z prawem dokumentów.
Grupa docelowa użytkowników:Przede wszystkim mikro i mali przedsiębiorcy prowadzący działalność w Internecie oraz podmioty prowadzące serwisy internetowe.
Kraj odbiorców produktuPolska
Referencyjni klienciBlue Media, Sky-shop, CreativeSEO, Shoper
Model płatności Abonament roczny za korzystanie z dokumentów.
Sposób korzystaniaSaaS
Stosowane standardy bezpieczeństwa Certyfikat SSL
Siedziba:Sopot
Rok założenia:2016
Strona internetowahttps://kreator.legalgeek.pl
Email:kreator@legalgeek.pl
Twitter (lub Facebook):https://www.facebook.com/legalgeekpl/

LEGITO

FirmaLegito s.r.o.
Nazwa produktu Legito Smart Document Plaftorm
Opis produktu Automatyzacja dokumentów i tworzenie umów; Inteligentny przepływ pracy, zatwierdzenia i zarządzanie dokumentami; Zaawansowany podpis elektroniczny; Analiza dokumentów. Wszystko to dostępne jest pod w jednym miejscu, dzięki Legito, Inteligentna przestrzeń pracy nad dokumentami. W ciągu niespełna dwóch godzin oraz bez kodowania, każda osoba jest w stanie samodzielnie stworzyć zautomatyzowany wzór dokumentu lub interaktywny formularz. Funkcjonalność Legito pozwala użytkownikom na wykorzystanie różnych typów zależności logicznych, warunkowych zwrotów i innych unikalnych funkcji w celu przeniesienia zarządzania dokumentami na wyższy poziom. Legito oferuje także zaawansowane rozwiązanie DMS pozwalające na kompleksowe zarządzanie dokumentami oraz ich analizę.
Podstawowe zastosowaniaAutomatyzacja sporządzania dokumentów; Zaangażowanie klientów (portal klienta); Zarządzanie dokumentami, sprawami i transakcjami; Negocjowanie umów; Analiza dokumentów i tworzenie raportów; Identyfikacja i monitorowanie terminów; Zapewnienie samoobsługowego procesu tworzenia dokumentów; Zatwierdzanie i podpisywanie dokumentów.
Wyróżniająca się cecha produktuAutomatyczna konwersja wzorów w pliku Word na zautomatyzowane wzory. Wersjonowanie zautomatyzowanych wzorów i dokumentów. Udostępnianie zautomatyzowanych wzorów lub interaktywnych formularzy za pomocą URL, np. do klientów. Podpis biometryczny oraz integracja z DocuSign. Pobieranie stworzonych dokumentów w formacie Word lub PDF z uwzględnieniem stylu firmowego tj. stylu numeracji, typografi czy papieru firmowego. Importowanie do dokumentów danych z pliku Excel (generowanie seryjne), z innego dokumentu lub ze zewnętrznego źródła (poprzez API). Automatyczny eksport metadanych z dokumentów, w tym terminów z możliwością ustanowienia przypomnień. Zaawansowane prowadzenie statystyk w zakresie zapisanych dotyczących dokumentów oraz ich treści. Zaawansowane zarządzanie przepływem pracy nad dokumentami. Kompleksowe zarządzanie użytkownikami, w tym szczegółowe opcje zarządzania grupami i uprawnieniami. Personalizowane miejsce pracy (pod marką firmy). Rozbudowane kursy interaktywne pozwalające samodzielnie zautomatyzować swoją praktykę. Bieżące wsparcie zespołu doświadczonych specjalistów od automatyzacji dokumentów.
Grupa docelowa użytkownikówZespoły prawne i korporacyjne potrzebujące zautomatyzowanych rozwiązań do sporządzania, tworzenia i zarządzania dokumentami, w tym inteligentnych przepływów pracy, nieodłącznej kontroli wersji oraz zabezpieczonych narzędzi do udostępniania i negocjacji.
Kraj odbiorców produktu Ponad 120 000 użytkowników w 50 krajach
Referencyjni klienci PwC, Škoda Auto, Societe Generale Group, LexisNexis, Kinstellar, Kiwi.com, Havel & Partners, Schoenherr, C.H.Beck
Model płatnościhttps://www.legito.pl/pricing/
Sposób korzystania Saas, Instalacja u klienta.
Siedziba:Brno, Czechy
Rok założenia:2014
Strona internetowahttp://www.legito.pl
Email:roman.kaczynski@legito.com

PACTT

FirmaPactt sp. z o.o.
Nazwa produktu Pactt
Opis produktu Platforma typu SaaS do zarządzania cyklem życiowym umów i całych dokumentacji, począwszy od sporządzania, poprzez negocjowanie, zawieranie i aneksowanie dokumentacji umownych. Na podstawie dokumentacji tworzona jest dynamiczna baza danych, która aktualizuje się na bieżąco.
Podstawowe zastosowaniaPlatforma jest kompleksowym narzędziem do przeprowadzenia transformacji cyfrowej i zarządzania dokumentacją z jednego miejsca. Aneksowanie umów odbywa się za pomocą paru kliknięć, obieg dokumentów i możliwość dawania personalizowanego dostępu ułatwi audyt i tzw. compliance check dokumentacji w organizacji. Pactt pozwala na wdrożenie własnych, w pełni edytowalnych wzorów dokumentów oraz formularzy, jak i zarządzanie portfoliem klientów na podstawie zawartych umów. Umowy można zautomatyzować, np. określając terminy i warunki notyfikacji oraz zmian umownych. Dodatkowo Pactt prowadzi projekt B+R z zakresu analizy danych umownych - opracowywany algorytm pozwoli na analizę wykonalności umów w organizacji, biorąc pod uwagę zawarte w nich klauzule oraz środowisko zewnętrzne (średnie ceny, koniunkturę, etc.)
Wyróżniająca się cecha produktu Umożliwienie aneksowania umów jednym kliknięciem i automatycznego tworzenia abstraktów dokumentacji; Dynamiczna baza danych umownych; Analiza danych wsparta AI - monitoring efektywności wykonywanej umowy oraz sugestie zmian; System do negocjowania umów i przydzielania ról; Akcje zbiorowe na dokumentacjach (udostępnianie, podpisywanie, audyt, due dilligence)
Grupa docelowa użytkowników:Duże przedsiębiorstwa posiadające +500 umów lub klientów, które wymagają sprawnego zarządzania, niezależnie od branży; system sprawdzi się w następujących branżach: nieruchomości (najem, deweloperska), energetyka, finanse, ubezpieczenia. Produkt jest skalowalny i przystosowany do zarządzania dokumentacją wewnątrz korporacji.
Kraj odbiorców produktu Polska, Region DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), kraje UE
Model płatności (opcja)subskrypcyjny, uzależniony od liczby aktywnych użytkowników
Sposób korzystania (np. SaaS, instalacja u klienta) (opcja)SaaS, instalacja u klienta
Siedziba:Łódź
Rok założenia:2019
Strona internetowahttp://www.pactt-technology.com
Email:office@pactt-technology.com
Twitter (lub Facebook):https://www.facebook.com/PacttTechnology

PERGAMIN

FirmaPergamin Sp. z o. o.
Nazwa produktu Pergamin
Opis produktu Pergamin jest platformą SaaS służącą do bezpiecznej i efektywnej pracy z dokumentami prawnymi. Rozwiązuje ona problem manualnych i skomplikowanych procesów zarządzania umowami. Pergamin ułatwia gromadzenie informacji z dokumentów w ustrukturyzowanym formacie bazy danych. Narzędzie posiada wiele funkcji, takich jak: inteligentne szablony, negocjacje, praca zespołowa, podpis elektroniczny, repozytorium czy przypomnienia. Oferuje także raporty i statystyki do monitorowania pracy. Dla pełnej automatyzacji i przepływu danych, narzędzie można integrować z innymi systemami. Pergamin sprawia, że praca z dokumentami staje się łatwa dla biznesu. Narzędzie oferuje innowacyjny model biznesowy, w którym klient płaci za realną wartość - liczbę stworzonych umów.
Podstawowe zastosowania Pergamin ułatwia codzienne procesy związane z obiegiem dokumentów i pozwala oszczędzić czas poświęcony na ich tworzenie i podpisywanie. W systemie można tworzyć dokumenty przy użyciu Kreatora Szablonów wykorzystującego inteligentne pola zmiennych i reguły warunkowe. Takie podejście pozwala na wielokrotne wykorzystywanie i edytowanie szablonów przez różne osoby w firmie. Dokumenty można podpisać podpisem elektronicznym, a następnie przechowywać w bezpiecznym repozytorium. W Pergaminie można zaprosić kontrahentów do współtworzenia umowy - niewyłączalny tryb śledzenia zmian zapisuje kolejne wersje dokumentów oraz podświetla zmienione zapisy, a wszystko dzieje się bez naruszania oryginalnej struktury dokumentu. Wszystkie zaproszone do negocjacji osoby mają wgląd do wersji, historii zmian i komentarzy (z podziałem na komentarze wewnętrzne i zewnętrzne). Są również powiadamiane o konieczności podjęcia działań. System automatycznie wysyła zaproszenia i informacje, gdy przychodzi czas na działanie.
Wyróżniająca się cecha produktu - Możliwość skorzystania z zaawansowanego podpisu elektronicznego lub własnego/nadawanego na życzenie podpisu kwalifikowanego,
- certyfikat podpisu dołączany do każdej umowy (zawiera dane osobowe sygnatariuszy, ich adresy email, numery telefonu, IP oraz dane z przeglądarek urządzeń, z których nastąpiło podpisania dokumentu),
- dane z umów przechowywane w formacie bazy danych - ułatwia to integrację przepływu konkretnych danych z innymi systemami i analizę efektywności swojego zespołu,
- obsługa całego cyklu życia dokumentu oraz ułatwienie współpracy na dokumentach prawnych,
- możliwość wygenerowania raportów dot. podpisanych umów (zawierają m.in. nazwę dokumentu, dane osób zaproszonych do negocjacji, liczbę wersji dokumentu, stopki czasowe podjętych akcji oraz złożenia podpisów),
- ułatwienie komunikacji między działami prawnymi i biznesowymi,
- innowacyjny model biznesowy, w którym płaci się za liczbę utworzonych dokumentów, a nie za liczbę użytkowników.
Grupa docelowa użytkownikówNasz system ułatwia codzienną pracę głównie średnim oraz dużym firmom, ale korzystają z niego także mali przedsiębiorcy. Nasi klienci reprezentują wiele różnych branż, ale największą popularnością Pergamin cieszy się w sektorze nieruchomości, branży finansowej, a także e-commerce.
Kraj odbiorców produktu Polska/Unia Europejska, Pergamin jest aktualnie dostępny w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej), a certyfikat podpisu dokumentu może być wygenerowany w języku polskim, angielskim i niemieckim.
Referencyjni klienci Santander Bank, Echo Investment, Aegon, Atrium European Real Estate, Kross, ANG, Going, Omnipack
Model płatnościDostępne są trzy modele płatności:
1) elastyczny (MŚP), w którym klient płaci za każdy stworzony dokument,
2) abonamentowy (MŚP), w którym klient w zamian za stałą stawkę miesięczną może stworzyć określoną liczbę dokumentów
3) indywidualny (enterprise), w którym klient płaci za każdego użytkownika oraz procesowane dokumenty, otrzymując indywidualne wsparcie
Sposób korzystania SaaS
Stosowane standardy bezpieczeństwa ASVS Level 2
Siedziba:Herbu Janina 3/54, 02-972 Warszawa
Rok założenia:2017
Inwestorzy zewnętrzni (opcja)Simpact Fund, Nunatak Capital
Strona internetowahttps://pergam.in/
Email:hello@pergam.in
Twitter (lub Facebook):https://www.facebook.com/pergamins/

UMOWNIK

FirmaLawBiz Technology Sp. z o.o.
Nazwa produktuUmownik
Opis produktuKompleksowe narzędzie do zarządzania umowami online: generowania treści, negocjowania warunków, składania podpisu elektronicznego, zarządzania i dalszej pracy. Nie musisz już tworzyć dokumentów w wordzie, drukować i wysyłać ich pocztą. Cały proces odbywa się online za pomocą przeglądarki WWW na Twoim komputerze i telefonie.
Podstawowe zastosowania1. Tworzenie umów za pomocą prostych kreatorów
2. Możliwość wdrożenia własnego wzoru umowy do kreatora
3. Możliwość tworzenia umów o dowolnej treści
4. Wybór formy podpisu elektronicznego, zarówno zwykłego, jak i zaawansowanego i kwalifikowanego
5. Zdalne negocjowanie warunków, dodawanie komentarzy, personalizacja wiadomości, dodawanie załączników w tym filmów wideo
6. Archiwizacja umów, opcja wgrywania i tagowania skanów umów zawartych tradycyjnie
7. Dalsza praca na dokumentach - generowanie dokumentów powiązanych (rachunków, faktur, aneksów i protokołów), analityka i raportowanie
Wyróżniająca się cecha produktuWspółpraca z elektronicznym sądem arbitrażowym Ultima Ratio. Dzięki temu użytkownicy Umownika mogą jednym kliknięciem dodać do umowy zapis o rozstrzyganiu ewentualnych sporów w tym sądzie.

Współpraca z robotami Wizlink - zapewniamy tanie i szybkie integracje dzięki którym dokumenty tworzą się automatycznie na bazie danych zaciąganych np. z systemów CRM.
Grupa docelowa użytkownikówPrzedsiębiorcy, którzy pragną uporządkować całościowo procesy zawierania umów, umożliwić zawieranie umów na odległość. Niezależnie od wielkości i liczby zawieranych umów.

Co ważne, Umownik jest aplikacją, z której korzystać mogą wszyscy zarówno osoby fizyczne, reprezentanci spółek, fundacji i stowarzyszeń. Jedno konto pozwala na występowanie w różnych rolach - raz jako osoba fizyczna, a innym razem jako reprezentant spółki.
Kraj odbiorców produktuPolska
Referencyjni klienciSantander Bank Polska, Collegium da Vinci, Dermatic.pl, POLPOL.pl
Model płatnościMikropłatność za jednorazowe stworzenie wzoru dokumentu - 14,99 zł netto
Abonamenty obejmujące serwis i nielimitowane możliwości zawierania umów - od 100 zł netto / miesięcznie / użytkownik
Sposób korzystaniaSaaS - poprzez stronę http://www.umownik.pl/aplikacja
Stosowane standardy bezpieczeństwaGwarantujemy autentyczność podpisywanych dokumentów. Do zawarcia umowy kontrahenci muszą znać swój adres e-mail, zaś pozostałe dane osobowe udostępniamy dopiero w momencie zawarcia umowy. Dodatkowo podczas zawierania umów użytkownicy mogą dodać swoje zdjęcie selfi, dzięki czemu kontrahent ma pewność, że zawiera umowę z wybraną osobą. Każdy dokument jest opatrzony znacznkiem czasu, kodem liczbowym oraz unikalnym kodem QR, które umożliwiają jego weryfikację i wykluczają podrobienie. Ponadto wszystkie dane są przechowywane w jedynym data center w Polsce spełniającym najwyższe, światowe standardy bezpieczeństwa ANSI/TIA-942. Umownik spełnia kryteria zaawansowanego podpisu elektronicznego określone w rozporządzeniu eIDAS.


Siedzibaul. Wodna 15/4, 61-782 Poznań
Rok założenia:2016
Strona internetowahttp://www.umownik.pl
Email:kontakt@umownik.pl
Social mediahttps://www.facebook.com/umownik