LegalTech Polska#2 za nami

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie LegalTech Polska.

Przemysław Polański przedstawił w barwny sposób swoją wizję rozwoju elektronicznych systemów informacji prawnych w Polsce wynikającej m.in ze specyfiki polskiego sposobu na legislację.

Ireneusz Matusiak podzielił się z nami pierwszymi rezultatami swoich analiz dotyczących relacji prawa autorskiego do rezultatów pracy sztucznej inteligencji II generacji, które wywołały ożywioną dyskusję na temat przyszłych regulacji w tym zakresie.

Następnie mieliśmy ciekawy panel dotyczący tego, czy umiejętność programowania może być przydatna dla prawników. Zarówno Karolina Gałęzowska jak i Przemysław Polański odpowiedzieli na to pytanie twierdząco, mimo różnych doświadczeń i punktów wyjścia.

Do tej tematyki nawiązała także Justyna Matuszak-Leśny w swojej prezentacji o blockchain w usługach prawnych, w której przedstawiła m.in. jak mogłaby wyglądać umowa ubezpieczenia zapisana jako smart contract.

Po prezentacjach nastąpiła ponad godzinna dyskusja z udziałem wszystkich prelegentów i uczestników.

Wszystkich uczestników spotkania prosimy o wypełnienie ankiety:

https://goo.gl/forms/EewJzHsze4TEzDKC2

Chcielibyśmy zebrać wrażenia związane z pierwszymi spotkaniami LegalTech Polska, a także poznać oczekiwania wobec tych spotkań.

Kolejne spotkanie we wrześniu, choć myślimy jeszcze o spotkaniu w luźniejszej atmosferze w trakcie wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.