Token NFT dla każdego uczestnika meetupu nr 20

25 maja 2022 r. odbędzie się 20-te spotkanie z cyklu LegalTech Polska Meetup. Z tej okazji każdy uczestnik otrzyma za darmo okolicznościowy token NFT w modelu POAP.

Co to jest POAP?

POAP (Proof of Attendance Protocol) to otwarty standard tworzenia tokenów NFT (bazujących na standardzie ERC-721) przeznaczony głównie dla organizatorów wydarzeń, zarówno wirtualnych jak i rzeczywistych, którzy mogą wśród osób, które pojawią się na ich wydarzeniu, dystrybuować tokeny stanowiące cyfrowy dowód uczestnictwa w spotkaniu.

NFT tworzone w systemie POAP są mintowane na sidechainie xDai (obecnie pod nazwą Gnosis), dzięki czemu mogą być tworzone za darmo. Można je przechowywać w specjalnej aplikacji, można także przetransferować na blockchain Ethereum i przechowywać w klasycznym portfelu typu MetaMask. Po przeniesieniu na Ethereum (wymaga to poniesienia kosztów tzw. gazu przez posiadacza NFT) takie NFT mogą być kupowane, sprzedawane i wymieniane na różnych rynkach NFT.

Po co mi NFT?

Zainteresowanie NFT powoli opada, co nie zmienia tego, że NFT stanowią ciekawy przykład tokenizacji, która przebiła się do mainstreamu. Tokenizacja raczej z nami zostanie, gdyż stanowi podstawę większości nowych koncepcji opartych na obrocie cyfrowymi dobrami. Warto zatem zapoznać się z NFT, zwłaszcza, jeśli jest się prawnikiem, który może być poproszony o doradztwo dotyczące projektu tokenizacyjnego. A nie ma lepszego sposobu na naukę, niż własne eksperymenty. Trudno byłoby być prawnikiem w dziedzinie bankowości nie mając rachunku bankowego i nie korzystając z niego, podobnie jest z tokenizacją i tokenami. Darmowy NFT w modelu POAP to pretekst do samodzielnych eksperymentów z tokenami, portfelami i kryptowalutami.

Nie da się oczywiście także wykluczyć, że NFT otrzymane jako pamiątka uczestnictwa w Legaltech Polska Meetup będzie kiedyś miało dużą wartość 😊.

Jak otrzymać NFT w czasie meetupu 25 maja 2022 r.?

Zainstaluj aplikację POAP – Android, iPhone. Zarejestruj się, następnie naciśnij przycisk MINT, wybierz opcję SECRET WORD. W czasie spotkania (między 16.00 a 17.30) zostanie podane hasło, które trzeba będzie wpisać do aplikacji. Po chwili NFT będzie w twojej aplikacji.

Nie udało mi się zainstalować aplikacji, a byłem na spotkaniu. Jak uzyskać NFT?

W takim przypadku wyślij maila na adres tomasz.zalewski@legaltechpolska.pl i spróbuj wykazać, że byłeś na spotkaniu. Dostaniesz wtedy specjalny kod, który pozwoli odebrać NFT.

Jak uzyskać więcej informacji o moim tokenie NFT?

Jeśli chcesz widzieć więcej o tokenach NFT w modelu POAP, odwiedź następujące strony:

What is a POAP? A Beginner’s Guide – Cyber Scrilla

For Collectors | POAP Help Center (intercom.help)

Powodzenia w zdobywaniu wiedzy o tokenach!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.