Technologie w pracy prawników – rewolucja czy ewolucja? Materiały ze spotkania #legaltechpolska10

Na dziesiątym spotkaniu Legaltech Polska rozmawialiśmy o ostatnio opublikowanych trzech raportach poświęconych tematyce wyzwań, jakie stawia przed prawnikami rozwój technologiczny.

Przy okazji 10go spotkania warto podsumować to, co udało się osiągnąć w ramach  LegalTech Polska.

  • Pierwsze spotkanie odbyło się 11 maja 2017 r.
  • Odbyło się 10 spotkań.
  • W spotkaniach uczestniczyło około 600 osób.
  • Wystąpiło 32 prelegentów.
  • Łącznie na LegalTech Polska Meetup zapisało się 808 osób (stan na 13 grudnia 2018 r.).  
  • W czerwcu 2018 r. został opublikowany raport o potrzebach prawników w zakresie narzędzi IT przygotowany na zlecenie Fundacji przez CZiTT Politechniki Warszawskiej.

Przedstawione prezentacje:

Krótkie podsumowanie dotychczasowych spotkań oraz prezentacja przez Tomasza Zalewskiego i Magdę Matysiak wniosków z raportu Diagnoza potrzeb prawników w zakresie wykorzystywania narzędzi informatycznych w usługach prawnych przygotowanego przez Fundację LegalTech Polska i CZiTT PW.

Prezentacja przez Marcina Radwana-Röhrenschef raportu Sztuczna inteligencja i nowe technologie w praktyce prawniczej przygotowanego przez Polski Związek Pracodawców Prawniczych.

Ponadto został przez Martę Dąbrowską i Mariusza Kamińskiego z PwC Legal zaprezentowany raport “Nowe technologie w pracy prawników i transformacje działów prawnych. Analiza wyzwań i trendów”, zaś Tomasz Sztyber z Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw  przedstawił swoje uwagi nt recepcji technologii w działach prawnych przedsiębiorstw.

Zdjęcia ze spotkania.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i ciekawą dyskusję oraz zapraszam do udziału w kolejnych spotkaniach.

Stale zachęcam także do zgłaszania wszelkich pomysłów i propozycji dotyczących prelegentów i tematów kolejnych spotkań LegalTech Polska. Wystarczy wysłać maila na adres tomasz.zalewski@legaltechpolska.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.