Global Legal Hackathon w Polsce

Fundacja LegalTech Polska została partnerem bezprecedensowego wydarzenia – Global Legal Hackathon.

W dniach 23 – 25 lutego w Warszawie zespoły składające się z programistów, prawników, specjalistów UX/UI, project managerów etc. podejmą próbę połączenia ze sobą rozwiązań technologicznych i biznesowych z potrzebami prawników i osób szukających pomocy prawnej. Celem jest wypracowanie koncepcji, które wpłyną na obecny sposób świadczenia pomocy prawnej.

Idea takiego wydarzenia pojawiała się w grudniu 2017 r. Okazało się, że pomysł Aileen Schultz i Davida Fishera idealnie trafił w potrzebę chwili. Nie ulega bowiem wątpliwości, że nadszedł czas, gdy technologie mają już zdecydowanie więcej do zaoferowania sektorowi usług prawnych i wymiaru sprawiedliwości niż tylko edytory tekstów  i e-mail.

Polskie wydarzenie jest częścią światowego projektu. W tym samym czasie w wielu krajach będą odbywały się analogiczne hackathony. Zwycięzcy polskiej edycji pojadą zaprezentować swoje rozwiązanie na finale w Nowym Jorku.

Więcej informacji o polskiej edycji wydarzenia na dedykowanej stronie.

Zachęcam do udziału. Aby stać się członkiem zespołu na hackathonie, nie trzeba umieć programować – wystarczy mieć otwartą głowę. To ciekawa szansa na wykroczenie poza ramy swojego standardowego doświadczenia zawodowego.

Tomasz Zalewski będzie jurorem w czasie wydarzenia i będzie oceniał rozwiązania wypracowane przez uczestników.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.