Raport „Diagnoza potrzeb prawników w zakresie wykorzystywania IT w usługach prawnych” gotowy

Technologie informatyczne już teraz zaczynają wpływać na sposób świadczenia usług prawnych i funkcjonowanie sektora prawnego. Prawnicy potrzebują jednak narzędzi, które pozwolą im w pełni wykorzystać potencjał, jaki niesie technologia.

Zgodnie z zapowiedzią, przedstawiamy raport „Diagnoza potrzeb prawników w zakresie wykorzystywania narzędzi informatycznych w usługach prawniczych”. Raport można pobrać wykorzystując powyższy link.

Raport stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytania: Jakie są podstawowe zadania wykonywane przez prawników i jak mogą im z nich pomóc technologie informatyczne? Jaki jest stosunek polskich prawników do technologii? Jakie problemy mają polscy prawnicy z wdrożeniem narzędzi IT? Jakich rozwiązań potrzebują, a z jakich realnie korzystają? Jakie są perspektywy rozwoju rynku rozwiązań IT dla prawników?

Raport jest wynikiem projektu badawczego, rozpoczętego w lutym br., zrealizowanego przez Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej we współpracy z Fundacją LegalTech Polska.

Partnerami raportu są Microsoft oraz Wolters Kluwer.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu i współtworzyli raport.

Mamy nadzieję, że dane zawarte w raporcie będą miały wpływ na rozwój polskiego rynku narzędzi informatycznych dedykowanych prawnikom. Raport może być także przydatny samym prawnikom, którzy mogą zestawić swoje poglądy z opiniami branży prezentowanymi w raporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.