Sztuczna inteligencja w działaniu – materiały ze spotkania #legaltechpolska12

26 września odbyło się kolejne spotkanie LegalTech Polska Meetup w The Heart w budynku Warsaw Spire przy placu Europejskim 1.

Tematem przewodnim były konkretne rozwiązania z zakresu LegalTech z wykorzystaniem technik sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja jest obecnie niezwykle modną tematyką także w odniesieniu do LegalTech. Wedle doniesień medialnych sztuczna inteligencja jest uniwersalnym panaceum na większość problemów, z którymi borykają się prawnicy, takimi jak ustalenie stanu faktycznego, wyszukiwanie orzecznictwa, znajdowanie najlepszych rozwiązań w bazie know-how kancelarii, analiza umow itd.

Zaprosiliśmy zatem osoby, które oferują rozwiązania wykorzystujące AI, aby opowiedziały, na czym polega ich “inteligencja”. Dla równowagi były także osoby, które miały szansę pracować z narzędziami wykorzystującymi AI – one opowiedziały o swoich doświadczeniach, o potencjale ale i o ograniczeniach tych narzędzi.

W spotkaniu zarejestrowało się ponad 170 osób, wzięło udział ponad 90, w transmisji online uczestniczyło ponad 30 osób.

Przedstawione prezentacje

1) Maciej Zalewski opowiedział o narzędziu przygotowywanym przez zwycięzców ostatniego Global Legal Hackhaton – InteliLex (https://www.intelilex.net/)

MZ_2_inteliLex_2609

2) Maciej Troć przedstawił Ius.ai (https://ius.ai/) – narzędzie do wyszukiwania orzecznictwa z wykorzystaniem mechanizmów sztucznej inteligencji.

3) Marcin Zręda z Wolters Kluwer (http://www.wolterskluwer.pl/) opowiedział o tym, jak prawnicy korzystają z elektronicznych baz prawniczych i jak może im w tym pomóc sztuczna inteligencja.

szukac_LegalTechPolska_26wrzesnia2019

4) Alex Ross z Luminance (https://www.luminance.com) opowiedział, jak AI w Luminance pomaga prawnikom w ich pracy (Luminance – The Power of AI in the Legal Profession) – prezentacja była w j. angielskim.

5) Artur-Konrad Wypych z Bird & Bird (https://www.twobirds.com) zaprezentował swoje praktyczne doświadczenia z korzystania z Luminance do analizy prawnej dużej liczby umów.

20190927-Luminance-Prawo-pracy

6) Evrard van Zuylen – Managing Director Darts-ip (https://www.darts-ip.com/) przedstawił prezentację nt uczenie maszynowego w Darts-ip. Jak działa? Co – poza technologią – jest potrzebne do przełomu i jak to wpłynie na twój biznes (Machine Learning at Darts-ip. How does it work? Besides technology, what is needed to make a breakthrough? How it will impact your business?) prezentacja w j. angielskim, wykład był prowadzony online.

7) Artur Fjodorov – twórca i CEO HUGO.legal (https://hugo.legal/) opowiedział o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości AI w LegalTech (The Evolution of Legal Tech – past, present and the future of AI in legal tech) – prezentacja była w j. angielskim.

HUGO-the-evolution-of-legal-industry-1

8) Tomasz Lachor – Managing Director – R&D Centre Legalcluster (Legalcluster.com) przedstawił prezentację pt “Przyspieszamy Legal Supply Chain. Jak sztuczna inteligencja pomaga zbudować zespół, zrealizować projekt prawniczy i zyskać nowych klientów.”

Galeria zdjęć ze spotkania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.